19th Happy cup 2016. – Gent – Belgija
U periodu od 04-06.studenog 2016.g održan je u Gentu, Belgija, još jedan tradicionalni Happy Cup.
Jedine hrvatske predstavnice bile su članice KRG Zagreb i to: Dorotea Kudelić, Tena Čondor i Petra Ribarić. Nastupale su u kategorijama prejuniors, juniors i seniors.
Već tradicionalno dobra organizacija, mnoštvo kvalitetnih natjecateljica i vrlo pozitivna atmosfera pratile su i ovogodišnji turnir.
Djevojčice je pratila trenerica Oksana Kijanica Begović koja je osim uloge trenerice imala i ulogu sutkinje, a naše predstavnice su odlično odradile svoje vježbe te su se vratile s prekrasnim dojmovima i fantastičnim rezultatima.
Dorotea Kudelić je nastupala u vježbi s čunjevima, obručem i loptom te je osvojila ukupno 3. mjesto i izborila finale. U finalu je u vježbi s obručem osvojila 4.mjesto.
Tena Čondor je nastupala u vježbi s vijačom, obručem, loptom i čunjevima, te je osvojila ukupno 7. Mjesto. Tena je također izborila nastup u finalu u kojem je nastupala s obručem i osvojila 5.mjesto.
Petra Ribarić je nastupala u vježbi s obručem, loptom, čunjevima i trakom te je također osvojila ukupno 7. Mjesto. Izborila je ukupno 3 finala i u njima je osvojila: 5. mjesto s loptom, 4. mjesto s čunjevima i 2. mjesto s trakom!
Osim spomenutih izvrsnih rezultata naše su djevojke u ekipnom poretku osvojile odlično 3.mjesto.
Biti u Gentu u vrijeme održavanja Happy cup 2016 bilo je prema riječima djevojaka i trenerica fantastično iskustvo. Osim što su uživale radeći svoje vježbe, mogle su uživati u prekrasnim nastupima i vrlo poznatih gimnastičarki. Također u tri navrata se iza postolja vijorila hrvatska zastava te je osim zadovoljstva odrađenim poslom, na licima naših predstavnica bio vidljiv i izniman ponos.
Zastava u pozadini, medalje oko vrata, pehar u rukama te buketići cvijeća sve je što bi trebalo biti u slici kojom bi pokušali dočarati doživljaj ovogodišnjeg Genta.
Bravo za naše predstavnice!













